Се сечат смоквите на четвртинки и се редат во тавче.
Ред смоквци, ред шеќер се додека не ги потрошите смоквите.
Се попрскува со оцет и се става тавата во рерна.
Се пече и повремено се промешува.
Смоквите треба да се добро стасани. Убаво исчистени од лушпата.
Готовиот џем се собира ладен во теглите кои добро се затвараат.
Засладете се во зимо.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови