Тесто:

2 бели, 2 лажици шеќер, 2 лажици мелени ореви и 2 лажици презла се матат. Се  печат 3 теста во калап за срце торта.

1 Фил:

6 жолчки се матат со 100 грама шеќер и се варат на пареа. Кога ќе се изладат се додава 100 гр. маргарин и 100 гр. сецкани ореви.

2 Фил: 

Во 300 гр. шеќер се додава 4 лажици шеќер, 1 ванила и 3 лажици густин. Се вари како крем и откако ќе се згусне се додава 100 гр чоколадо. На ладен крем се додава 80 гр. маргарин.

Се реди : тесто, 1 фил, 2 фил и постапката се повторува...

Се украсува со фондан и шеќерни ружи.

 

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови