Млекото и јајцата се матат во една вангла. Се зима тавичка се намрсува со зејтин, се кршат потпечените кори се поливаат со млекото и јајцата се стават во рерна на 180 степени. Добар апетит!

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови