Во вангличка ги ставаме ладниот путер, шеќерот, ванилата, пецивото, брашното и оревот.
Замесуваме со рака и додаваме млеко колку да добиеме мазно и нелепливо тесто, кое го завиткуваме во фолија и го оставаме во фрижидер додека го подготвиме јаболковиот фил.
Во касерола ставаме путер и масло.
Ги додаваме ренданите јаболка.
Пржиме на тивок оган додека да испари нивната течност.
Додаваме кафен шеќер, цимет и гриз.
Соединуваме.
Сега тестото го делиме на 6-7 топчиња.
Ги расукуваме во мали корички со кои ги обложуваме металните калапчиња.
На две места тестото го боцкаме со вилушка.
Врз секое калапче обилно ставаме од изладениот фил.
Ставаме и по една јатка орев.
Ги печиме околу 20 минути на 180 степени.
Внимателно ги вадиме од калапчињата и нежно ги наросуваме со шеќер во прав
Сервираме!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани