Водата ја зовриваме со сол и ја додаваме палентата.
Краставичките, морковот и шунката ги сецкаме на коцки и ги додаваме во палентата и мешаме.
Ставаме во тава(намрсена) и оставаме да одстои, да се здрви. Сечеме на штангли.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови