Доматите и излупената краставица исечете ги на коцки, а кромидот исечкајте го ситно. Посолете ги, налејте ги со масло и лесно измешајте. Одозгора ставете ја ситно сечканата  пиперка и нарендајте го сирењето.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови