Испечати

Шопска салата

Шопска салата

Состојки

  • 2-3 домати
  • 1 главица кромид
  • 1 зелена пиперка
  • 200 гр. овчо сирење
  • 1 краставица
  • масло и сол

Подготовка

Доматите и излупената краставица исечете ги на коцки, а кромидот исечкајте го ситно. Посолете ги, налејте ги со масло и лесно измешајте. Одозгора ставете ја ситно сечканата  пиперка и нарендајте го сирењето.