Убаво и вкусно мезе од млада зелка

Подготовка:

1. Исечете ја зелката на големи парчиња. Насолете ја.
2. Изматете ги јајцата и насолете ги. Зелката препелкајте ја во брашно, па во јајца. Пржете во загреано тавче.
3. Готова зелка наредете во чинија прелијте со сос по желба!
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани