• Маргаринот малку стопете го и во него исецкајте го лукчето, кромитчето, магдоносот, зачинете со мајчина душичка, ставете сол и бибер по вкус.
  • На шампињоните извадете им ги рачките и во секоја чашка ставете од смесата со маргарин.
  • Скарата-плотна загрејте ја не многу јако, малку намрсете ја и ставете ги печурките да се печат десетина минути.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови