Коцката супа ја ставаме во зовриена вода ги додаваме и макароните. Кромидот го сечиме на поедри парчиња и го ставаме заедно со макароните да се вари.
Исто на ситни парчиња ги сецкаме и сланинката и пилешкото и нив ги додаваме во садот.Зачинуваме и додаваме едно лажиче црвен пипер.
Кога ќе биде готова чорбата на крајот го додаваме ситно исецканиот лук и магданосот. (Се става повеќе вода, за макаронитеда не ја впијат)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови