Во мало тенџерче ставете ги батачињата да се варат.
Во друго тенџере ставете ги излупените, исечени на коцки компири, заедно со оризот и коцката супа. Залијете со вода отприлика 1,5-2 литри вода. Кога ќе проврие додајте сол, сув мешан зачин, ситно исечкан морков, магданос, ситно исечкан кромид, лук. Привремено мешајте да не се залепи оризот на дното.
Кога батачињата се свариле полејте ги со ладна вода да остинат побрзо. Оделете го месото и исцепкајте го. Додајте го во чорбата. Кога оризот и компирот се свариле подгответе ја запршката.
На загреано масло ставете малку да се запржи брашното, па ставете го пиперот измешајте(малку ќе биде густа смесата), ставете го во чорбата измешајте и оствете ушт 5 ми. да покрчка. Тргнете го од оган. Да се излади не многу и служете ја чорбата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови