Чекор 1 : Во 1 кг вода се вари зеленчукот: брокула,морков,целер, пашканат,карфиол и листови од целер.
Чекор 2 : Од кога ке се свари зеленчукот,се става во блендер и се блендира додека се добие еднолична густа смеса.
Чекор 3: Се ова се враќа во водата каде предходно се вареше зеленчукот. Се додава вегета , 2,3 зрна црн бибер,сецкан магдонос и неколку парчиња свежа брокула за декорација.
Чекор 4 : Се остава да поврие уште 5 мин на послаба температура.
Чорбата може да се послужи и со кисело млеко или павлака по желба.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови