1. Во сад се мати шеќерот заедно со маргаринот. Се додаваат сите други состојки и се замесува еднолична смеса.
2. Се зема урма се вадат семките и во секоја урма се става сечкани ореви и одозгора се обликува со смесата како елипсовидна форма.
3. Се замрзнуваат колачите 15минути и се глазираат со чоколада. Ептен се вкусни .

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани