Од сите состојки се меси тесто. Се развлекува кора со калапче се вадат срциња или други форми.Откако ќе ги направите срциња со чепкалка ставајте ги во глазура.

Глазура
Чоколадата се топи на пареа со 2 лажици масло.
Откако ќе се засушат се ставаат хартиени корпички.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови