Рецепт за 5 колачиња.
Сите состојки се мешаат со лажица додека да се добие хомогена смеса.
Се полнат калапчињата од хартија или се прават бомбици.
Се ставаат во фрижидер ( замрзнувач) 10 минути и се добива највкусното здраво благо.

Овој рецепт го сподели со мене мојата колешка Љупка.
Многу сме и благодарни сите..особено тие што обожаваат блачко како мене.
Уживајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови