Испечати

Чоколадни сирови колачиња

Чоколадни сирови колачиња

Состојки

  • 2 лажици ладно цедено кокосово масло
  • 2 лажици какао во прав
  • 1-2 лажици мед или агавин сируп по желба
  • 2 лажици мелени бадеми, лешници или ореви

Подготовка

Рецепт за 5 колачиња.
Сите состојки се мешаат со лажица додека да се добие хомогена смеса.
Се полнат калапчињата од хартија или се прават бомбици.
Се ставаат во фрижидер ( замрзнувач) 10 минути и се добива највкусното здраво благо.

Овој рецепт го сподели со мене мојата колешка Љупка.
Многу сме и благодарни сите..особено тие што обожаваат блачко како мене.
Уживајте!