Брашното и какаото се размешуват со лажица се додават шеќерот, солта и циметот сето тоа се размешува . Се додават јајцата, млекото и растопениот путер со миксер сето тоа убаво се изработува. Се остава во фриждер околу 10-15 минути.
Во тава за палачини премачкуваме со путер и започнуваме со пржењето на палачинките.
Многу вкусни излегоа ги филував со еурокрем и декорација со шлаг крем и бисквити.
Шолја 200мл. 

Пријатен апетит !!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови