Оревите исецкајте ги на крупни парчиња.
Сомелете ги бисквитите.
На пареа растопете го чоколадото заедно со путерот.

Откако ќе се растопат чоколадото и путерот додајте ги во садот со оревите и бисквитите и убаво измешајте.

Доколку смесата ви е сува додајте млеко.

Распоредете ја смесата во правоаголен силиконски калап(или обичен калап кој ќе го обложите со хартија за печење).

Оставете да отстои во фрижидер неколку часа, а потоа исечете на коцки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани