1. Се мати пенасто путерот со шеќерот и ванилата и се додава јајцето.Откако убаво ќе се измати се додаваат сувите состојки и се меси мазно тесто. На крај се доадава чоколадото.

2. Се прават топчиња и се редат на мрсна хартија во тава со 2,5 цм простор помегу нив.Се печат во загреана рерна на 170 степени 12мин.

Одлични.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови