Вкусотијааааа....
Топла препорака за да ги подготвите овие бомбици.

Прво на измиениот портокал му ја рендаме надворешната, портокалова кора.
Во касерола ја ставаме слатката павлака да се загрее и ја додаваме кората од портокал да ја пушти својата арома.
Потоа ако има потреба повторно ја загреваме слатката павлака, додаваме сок од портокал, мед, путер и чоколадо.
На најниска температура на рингла ги соединуваме состојките.
Тука додаваме ситно мелен орев, сецкан орев,рогач, сол и сецкани суви смокви.
Промешуваме убаво.
Смесата ја оставаме на ладно, покриена со проѕирна фолија за да се стегни.
Потоа со лажиче земаме од смесата и формираме бомбици.
Јас пола ги извалкав во рогач, а пола во мелен орев.
Ги сервираме во хартиени корпици и послужуваме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани