Какао бисквитите се мелат се додава растопениот путер и млекото.
Се заедно се меша.
Во калап со механизам бр. 24 се нанесува смесата и се моделира.
Чоколадото се топи на пареа, откако ќе се стопи се додаваат 300 мл слатка павлака се заедно се меша на оган, пред да зоврие се трга и се остава да се олади.
Останатите 200 мл слатка павлака се матат во неа се додава оладената слатка павлака и чоколадото, рачно се меша.
Вака оладениот мус се истура преку подлогата од бисквити.
Се остава во фрижидер околу 4 часа.
Се декорира по желба.
Пријатно јадење

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови