Бананите сечете ги на половина и секое парче ставете го топеното чоколадо. Кога ќе ги натопите оставете ги настрана посипете ги со кокосово брашно или трошки и почекајте малку да се здрви чоколадото. Закачете го секое парче банана на стапче и уживајте. Посебно драги за децата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови