Одличен појадок, здрав и вкусен.
1. Во нутри булетот помешајте ги сите состојки, редејки ги прво путерот, авокадото, бананата, а потоа додајте ги полесните состојки.

2. Прелијте со млеко. Не блендирајте многу, нека остане погуста смесата.
Префлете ја во шоља и уживајте во прекрасниот и здрав појадок.
Ова може да ви биде и вечера. Како сакате така распоредете го.
Какаото може да го замените и со несквик.
Нека ви е слатко.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови