1. Бананата, млекото и Несквикот ставете ги во блендер па изблендирајте.
2. Милкшејкот ставете го во чаши, украсете со шлаг и чоколадни трошки.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани