Најбрз, најлесен и превкусен десерт 

1. Бананите ги сецкаме на помали парчиња. Ги ставаме во блендер да се иситнат.
2. Во бананите ги додаваме дмБио какаото, медот и путерот од кикиритки, блендираме додека не се добие хомогена смеса.
3. Декорираме со потпечени несолени кикиритки.

Уживајте

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани