Брза, превкусна чили пица

Подготовка

Во длабок сад ставете ги сувите состојки и промешајте, а потоа додадете го јогуртот и замесете меко тесто, За да не ви се лепи тестото на рацете, може да додадете малку масло. Ова тесто нема потреба од стасување, веднаш се работи.

Од тестото развлечете кора во форма на круг и ставете ја во намрсена и набрашнета тава.
-Одозгора ставете чили сос, рендан кашкавал и рендано сирење, чајна, чили во прав, оригано и ситни коцки путер низ целата пица

Печите на 200 степени околу 20 мин.

Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани