Вкусно десертче кое може да биде и еден утрински оброк.

Подготовка:

1. Во чаша дирекно ставете чиа семе,екстрат од ванила, малини, рендана кора од лимон, а потоа додајте и мед. Млекото загрејте го и попарете ги сите овие состојки.
2. Промешајте убаво да се соединат и оставете да отстои чиата, да набабри, Декорирајте со малини, боровинки или по ваш вкус,
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови