Обландите се виткаат во влажни крпи да омекнат.
За првиот фил, ставете ја водата да вари, заедно со шеќерот и маргаринот и потоа додајте го кокосовото брашно. Добро измешајте и оставете го да се олади.
За вториот фил, зовријте ја водата со шеќерот и маргаринот, па ставете ги мелените бисквити и какаото. Убаво измешајте ја смесата.
Двата фила поделете ги на 3 дела, па филувајте така што врз половината од обландата ставете го едниот фил, а на другата половина другиот фил. Внимателно завиткајте ролат.
На истиот начин свиткајте ги и другите два ролати.
Одозгора прелијте ги со глазура, чоколадото и маргаринот стопете ги и премачкајте ги ролатите.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови