Компирите заедно со сувите црвени пиперки се варат во вода.Кога ке бидат готови се лупат и се толчат. Им се додава вагетата и маслото и се запржуваат на оган.Се сервираат топли.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови