Испечати

Црвена зимска тава

Црвена зимска тава

Состојки

  • 10 компири
  • 20 суви црвени пиперки
  • 1 лажиче вагета
  • 100 мл масло

Подготовка

Компирите заедно со сувите црвени пиперки се варат во вода.Кога ке бидат готови се лупат и се толчат. Им се додава вагетата и маслото и се запржуваат на оган.Се сервираат топли.