Брзи, лесни, без печење, без миксер и матење.
1. Се топи чоколадото на пареа и се меша веднаш со павлака, убаво да се измеша.
2. Се истура смесата во плех и се става во фрижидер дури да се здрви.
3. Се сече на помали коцки, се поросуват со какао, се ставаат малини и се поросуват со шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови