Се замесува тесто од јајцата, сол, квасец, масло, шеќер... се додава брашното и се меси убаво да е намеко месено. Се ставаат семиња од Натура по желба...

Се сучи кора дебела 1 см и се сечат со калап. Се печат на 200 степени, 15 минути...лесни и брзо се прават.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови