Едноставно, здраво,вкусно,како салата, како намаз, по ваша желба. Сварениот наут, семките од тиква, босилокот, сокот од лимон, маслиновиот зејтин и сол по вкус се ставаат во блендер и се блендира до саканата густина. На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови