Подготовка
Во сад за месење го ставаме маргаринот кој е омекнат предходно. Во него ги додаваме шеќерот, јајцата, ванилата, прашакот за пециво, кокосот, густинот и матиме со миксер.
Замесуваме со брашно убаво мазно тесто. Веднаш размесуваме кора ја посипуваме со шеќер.
Со делимано калапите вадиме форми по желба и ги ставаме во плех обложен со хартија. Печеме на 200степени петнаесет минути.
Добар апетит!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани