Салатата е многу вкусна, освежувачка.
1. Загрејте го малку путерот и ставете го нането, малку потпржете го. Нека се олади.
2. Во сад ставете ги сите состојки и убаво измешајте. Готова е салатата. До служење чувајте ја во фрижидер. Пред служење залијте ја со малку маслиново масло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови