Млекото, сечканите банани и шеќерот се блендираат да се добие густа смеса со пена. Потоа се додава ликерот од портокал и се ставаат во чаши за послужување.
Се украсува со чоколаден прелив. Пријатно!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани