Сладоледот се дели на 3 места по 3 топчиња.
Во секој сад се додава различно овошје и се мати со миксер да се изедначи смесата да нема парчиња од овошјето. Се става во чаша за сладолед прво од сладоледот со банана, потоа со јагода и на крај со кајсија. Се декорира по желба.
Пробајте превкусно е.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови