Во една вангла убаво се соединуваат сите состојки, се додава зачинот и повторно убаво се меси да се соедини.
 За да ги испржите со лажичка земајте од тестото и  пржете ги во врел зејтин.
Брзо и вкусно добар апетит...

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови