Урдата убаво ја гмечиме со вилушка, го додаваме црвениот пипер промешуваме,го додаваме мајонезот, ренданото лукче солта и по вкус ренданите краставички.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови