Бананата и крушата се сецкаат на ситни коцки и се ставаат на дното од садотво кој ќе се служи ужината. Киселата павлака се меша со кафеавиот шеќер и се става врз овошјето. Најгоре се тура сок од цедена мандарина.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално