Сите суви состојки убаво се мешаат, па се додаваа течните состојки и се меси убаво тесто.
Се пече на 200 степени во загреана рерна.
За декорација ставаме по желба бонбони или желе бонбони

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови