Туната се цеди од маслото и во неа се додаваат сите состојки ситно сецкани по желба се додава малку сол и црн бибер. За подобра декорација од истиот состав ставив и во корпици тесто предходно подготвени

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови