Не знам како е добиено името, но знам дека е превкусно.
Грозјето измијте го убаво.
Убаво би било ако користите грозје без семка.
Блитвата и марулата измијте ја убаво и исецкајте на на појадро.
Јаболкото додадете го во блендерот, а на крај додадете го мразот.
Миксајте пола минута до минута.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови