Од јајцата, брашното и шеќерот се прави пандишпан, кога е готов се витка во влажна крпа во ролат, кога ќе се олади се премачкува со мармалад по вкус (на сликата од шипинки). Ролатот се сече на кругови и се реди на дното и на страните на голем стаклен сад, се попрскува со сокот од конзервираното овошје, или домашен сок , сок од компот или по желба, се реди ред сецкано овошје, ред пудинг (подготвен според упатството на кесичката) и на крајот се става изматена холпа. Се служи добро изладен во садови за сладолед.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови