Се матат јајцето со маталка заедно со шеќерот и ванилата, се додаваат течните состојки и на крај брашното и пециво. Се прават топчиња со големина колку орев и се ставаат на загреан и намрсен тостер и се печат по неколку минути додека не поруменат. Одлични се со мед или мармалад.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови