Еден од најомилените рецепти од детството, веднаш со домашното џиџи бебе (Деликатно Ѕ). И во тефтерот едно под друго се запишани. Со брат ми сами си ти правевме од прво одделение. Си се изнасмеав кога видов дека сами сме си ја корегирале количината на шеќер во колачите =))

Сите состојки измешајте ги додека да добиете изедначена смеса. Можете да матите со маталките за тесто од миксерот.
Од тестото вадете мали топчиња, може и со лажиче и ставајте ги во тостер. Печете 5-6 минути и извадете ги. Готови се Ч)

Јас ги правев во апаратот за вафли, бидејки класичен тостер немам.

По желба можете да додадете подпечен сусам 100гр.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани