Најпрво пенасто ги матиме јајцата и шекерот со миксер, а потоа ги додаваме и останатите состојки , и мешаме додека не добиеме хомогена смеса. Потоа ги печеме во загреан тостер, тостерот го премачкуваме со масло .

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови