Испечати

Тостерки

Тостерки

Состојки

  • 4 јајца
  • 12 лажици шеќер
  • 12 лажици масло
  • 4 лажици млеко
  • 20 лажици брашно
  • 1 пециво
  • 1 ванилин шеќер

Подготовка

Најпрво пенасто ги матиме јајцата и шекерот со миксер, а потоа ги додаваме и останатите состојки , и мешаме додека не добиеме хомогена смеса. Потоа ги печеме во загреан тостер, тостерот го премачкуваме со масло .