Тортелините ги вариме во посолена вода .
На стна во тава се става неутрланта павлака,  сите видови сирење и се остава на тивок оган да се згусне. Откако ќе ја добие потребната густина, се додаваат лентите чаден лосос и сварените тортелини и се вари многу кратко.
Се служи со рукола.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови