Крем бананите, ресаните и желето ги сецкаме по желба, покрупно, поситно.
Ја матиме слатката павлакаж и од како ќе се згусне во неа ги додаваме крем бананите, ресаната и желето.
Правиме форма по желба, или ја ставаме смесата во калап за торти. Украсете исто по желба.
Оставете ја тортата најмалку 3 часа да се стегне и потоа послужете.

Добар апетит !!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови